Bilgisayarınızı Gerçekten Siz Mi Kullanıyorsunuz?

Bilgisayarınız uzun süredir ağır mı çalışıyor? Aldığınız performans çok mu düşük? Aşağıda anlatacağım şey belki de tam bilgisayarınızın ihtiyacı olan şeydir.
Pek etik bir makale olmayacak olsa da, başlıktan da anlaşılabileceği gibi, bahsedeceğim şey bilgisayarlarımızı kullanan korsan yazılımlar, hatta işletim sisteminin kendisi! Etik olmayan kısmı ise bizim bu işletim sistemini nasıl orijinal kullanabileceğimiz, yani Windows’u kendi yasal kaynaklarından nasıl indirebileceğimizi anlatacak olmam, tabiki ücret ödemeden. Dreamspark’tan yararlanabilen öğrenciler için çok da önem ifade etmeyecek aslında bu makale. (daha&helliip;)

VR First Nedir? Bahçeşehir Üniversitesi

VR First Nedir ? Crytek ve Bahçeşehir Üniversitesi, Sanal Gerçeklik (VR) Teknolojisinin Türkiye’deki ilk adımını atmak için güçlerini birleştirdi. Crytek’in başlattığı VR First programı kapsamında İstanbul’da açılan merkez, yenilikçi fikirlere sahip VR geliştirici ve girişimciler için teknoloji üssü olacak. Merkez, VR teknolojisini kullanarak, yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek isteyen genç geliştirici ve girişimcilerin kullanımına açıldı. #VRFirst #BAU #Crytek

(daha&helliip;)

VR First – İlk Sanal Gerçeklik Laboratuarı Bahçeşehir Üniversitesi’nde açıldı!

VR First Lab- Bahçeşehir Üniversitesi & Crytek , Sanal Gerçeklik

VR Lab

 

VR First Lab -Türkiye’nin ilk ve tek sanal gerçeklik merkezi Crytek ortaklığıyla Bahçeşehir Üniversitesi’nde açıldı. Oyun teknolojisinin devlerinden Crytek ve Bahçeşehir Üniversitesi, Sanal Gerçeklik (VR) Teknolojisinin Türkiye’deki ilk adımını atmak için güçlerini birleştirdi. Önümüzdeki on yıla damga vuracak teknoloji şimdiden herkesi heyecanlandırmışa benziyor. Türkiye’de Sanal Gerçeklik alanında açılan ilk ve tek olan bu laboratuar yenilikçi fikirlere sahip VR geliştirici ve girişimciler için teknoloji üssü olacak.

VR First laboratuarı sadece Bahçeşehir’li öğrencilere değil Türkiye’nin her yerinden geliştiricilere açık olması sebebiyle herkes için çok önemli bir gelişme, büyük fırsat, ki bu teknoloji sadece eğlence sektöründe kullanılmıyor, eğitimden sağlığa, askeriyeye kadar bir çok kullanım alanı var. (daha&helliip;)

Programlama Dilleri, Avantajları ve Farkları

Pogramlama Dilleri

Yazılım geliştirmek veya oyun program yazmak isteyen arkadaşlara “programlama dilleri nedir?” diye sürekli güncel kalacak bir derleme yapmak istedim. Her bir dilin mimarisi, çalışma tarzı farklı olduğundan her istediğinizle her projeyi gerçekleştiremezsiniz. Ayrıca öğrendiğiniz dili geliştirmeye ve o alanda uzmanlaşmaya çalışmalısınız. İki metre zıplayabilen iki kişiyle dört metre aşılamaz 🙂

 – Ne yapacağınıza karar verin
Unutmayın ki programlama dili bir amaç değil, araçtır. Önce öğreneyim, sonra yapayım demek yanlış bir düşüncedir. Yazılım Yaparken öğrenilir. Her dilin iyi olduğu, kötü olduğu konular vardır. Peki, hangi amaç için hangi programlama dilleri kullanılabilir? Birkaç güncel kullanım alanı :

(daha&helliip;)