VR First – İlk Sanal Gerçeklik Laboratuarı Bahçeşehir Üniversitesi’nde açıldı!

VR First Lab- Bahçeşehir Üniversitesi & Crytek , Sanal Gerçeklik

VR Lab

 

VR First Lab -Türkiye’nin ilk ve tek sanal gerçeklik merkezi Crytek ortaklığıyla Bahçeşehir Üniversitesi’nde açıldı. Oyun teknolojisinin devlerinden Crytek ve Bahçeşehir Üniversitesi, Sanal Gerçeklik (VR) Teknolojisinin Türkiye’deki ilk adımını atmak için güçlerini birleştirdi. Önümüzdeki on yıla damga vuracak teknoloji şimdiden herkesi heyecanlandırmışa benziyor. Türkiye’de Sanal Gerçeklik alanında açılan ilk ve tek olan bu laboratuar yenilikçi fikirlere sahip VR geliştirici ve girişimciler için teknoloji üssü olacak.

VR First laboratuarı sadece Bahçeşehir’li öğrencilere değil Türkiye’nin her yerinden geliştiricilere açık olması sebebiyle herkes için çok önemli bir gelişme, büyük fırsat, ki bu teknoloji sadece eğlence sektöründe kullanılmıyor, eğitimden sağlığa, askeriyeye kadar bir çok kullanım alanı var.

Misafirlere Güncel Teknolojiyi Tanıttık

Bahçeşehir Üniversitesi & Crytek Sanal Gerçeklik.jpg
Bahçeşehir Üniversitesi & Crytek Sanal Gerçeklik

Virtual Reality (sanal gerçeklik) teknolojisinde gelinen gelişme de Bahçeşehir Üniversitesi’nin attığı bu önemli adım da herkesi heyecanlandırıyor. Uzun zamandır sanal gerçeklikte hayal gibi duran şeyler Oculus markasının yaptığı devrim ile gerçekleşmişti. Şimdi de Türkiye için hayal gibi duran şeylerin Bahçeşehir Üniversitesi’nin attığı bu adım ile birer birer gerçekleşmesini ve burasının sadece Türkiye’nin değil dünyanın sanal gerçeklik merkezi olmasını umuyoruz!

Cevat Yerli Baahçeşehir Üniversitesi
Cevat Yerli Baahçeşehir Üniversitesi

vrfirst.cryengine.com

http://www.bahcesehir.edu.tr/icerik/10293-baucrytek-virtual-reality-lab-aciliyor

mustafa candan

Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği, VR First BAU, Crytek, Virtual Reality Turkey,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir